از بین بردن و درمان موهای زائد مردان با لیزر


رشد شدید موهای زائد، برای مثال انبوه موهای زائد روی قفسه سینه، مشکل بسیاری از آقایان است. امروزه به کمک لیزر می‌توان موهای زائد صورت، قفسه سینه، گوش و کمر و پشت بدن آقایان را برای همیشه از بین برد. مشکل هر چه که باشد، مانند موهای آزاردهنده‌ای که از گوش بیرون زده است و هنگام کوتاه کردن مو لای قیچی می‌رود را با بهره‌گیری از لیزر موهای زائد می‌توان را از بین برد.

اگر از تحمل موهای زائد و اصلاح هر روزه آن خسته شده‌اید، لیزر موهای زائد را به شما پیشنهاد می‌دهیم. متخصصین ما در کلینیک لیزر رازی بعد از بررسی نوع پوست و محل درمان بهترین روش درمانی را برای از بین بردن موی زائد آقایان پیشنهاد می‌دهند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس بگیرید.

تاثیر لیزر موهای زائد بر صورت و بدن آقایان


لیزر موهای زائد مردان دستاورد لیزرهای پیشرفته است که نتایجی دائمی به دست می‌دهد. فر بودن یا خاصیت ارتجاعی و پرپشتی موها یا ضخامت تار مو به عامل‌های متعددی مانند هورمون‌ها، سن، متابولیسم و تون پوستی بستگی دارد. برای رفع موهای زائد کمر و پشت بدن، صورت، قفسه سینه و گوش مردان باید عامل‌های فوق در نظر گرفته شود تا نتیجه موفقیت‌آمیز به دست آید. رشد مو سه مرحله دارد: آناژن، دوره رشد؛ کاتاژن، دوره استراحت و تلوژن، دوره ریزش مو. زمانی که فولیکول‌های مو در مرحله آناژن یا رشد فعال قرار دارد، لیزردرمانی بهترین نتیجه را به دست خواهد داد. در هر زمان مفروض، حدود 20 % از فولیکول‌های مو در مرحله رشد فعال قرار دارد. بنابراین لیزر فقط می‌تواند همین 20 % از موهای زائد آقایان را از بین ببرد. برای این کار از نور لیزر استفاده می‌شود، نور بدون آسیب زدن از پوست عبور می‌کند و فقط رنگدانه‌های مو آن را جذب می‌کند. نور جذب شده تبدیل به گرما می‌شود و آسیبی جبران‌ناپذیر به فولیکول‌هایی می‌زند که در چرخه رشد قرار دارد. به این ترتیب رشد این موها برای همیشه متوقف می‌شود و موهای زائد صورت و بدن آقایان از بین می‌رود. ین موها دیرمم

زمان‌بندی درمان برای موفقیت آن بسیار مهم است، بین جلسات درمان باید 12 ـ 4 هفته فاصله باشد تا لیزر تمام فولیکول‌های مو را در چرخه آناژن هدف قرار دهد.

مزایای لیزر موهای زائد آقایان


لیزردرمانی روشی ساده و راحت برای رفع دائمی موهای زائد است. ناحیه‌های کوچک را می‌توان ظرف 10 دقیقه یا کمتر درمان کرد و بیمار می‌تواند فعالیت‌های معمول خود را بلافاصله پس از اتمام درمان دنبال کند. به علاوه اکثر بیماران متوجه می‌شوند که مزایای شاخص لیزر موهای زائد کاملاً ارزش رویارویی با عوارض جزئی احتمالی را دارد.

نتایج دائمی

موهای زائد آقایان برای همیشه کمتر می‌شود یا از بین می‌رود و به این ترتیب پوستی صاف، نرم و بدون مو به دست می‌آید. البته نتایج در بعضی موارد به آهستگی از بین می‌رود و لازم است که لیزردرمانی سالانه یک بار یا بیشتر تکرار شود. بااین حال اکثر بیماران از نتایجی ماندگار و زیبا برخوردار می‌گردند.

درمانی راحت و موثر

جذابیت لیزر موهای زائد از تاثیرگذاری، کارآمدی و راحتی آن سرچشمه می‌گیرد. لیزر به راحتی ناحیه‌های بزرگی از موهای زائد را ظرف مدتی کوتاه درمان می‌کند. برای مثال موهای کل پشت بدن را می‌توان با لیزر از بین برد و ظرف کمتر از یک ساعت به نتیجه‌ای مطلوب دست یافت.

رفع موهای زائد با لیزر در درازمدت بسیار موثرتر از اصلاح موها با تیغ یا موچین و بند است. شاید اصلاح موهای زائد در خانه ارزان‌تر به نظر برسد، اما بسیار زمان‌برتر و پرزحمت‌تر از لیزر موهای زائد است. از این گذشته نتایج تیغ و بند و موچین برخلاف لیزر دائمی نیست. به علاوه لیزر نتایجی شگفت‌انگیز را با عوارض و تحریک کمتر از کرم و پودر موبر به دست می‌دهد. ماده فعال اصلی شیمیایی موجود در کرم موبر به معنای واقعی کلمه سلول‌های پوست را در خود حل می‌کند و تحریک پوستی خفیف تا شدیدی را ایجاد می‌کند؛ همچنین شاید نتایج کرم موبر مناسب به نظر برسد، اما همان‌طور که می‌دانید، دائمی نیست.

مراحل لیزر موهای زائد آقایان


از بیمار خواسته می‌شود که ناحیه مورد نظر را چند روز قبل از لیزردرمانی با تیغ اصلاح کند. موضع را می‌توان با کرم بی‌حس کرد، هرچند بی‌حسی ضروری نیست. همچنین با توجه به نوع لیزر از سری خنک لیزر، اسپری یا ژل نیز استفاده می‌شود تا بیمار راحت‌تر باشد.

هم بیمار و هم متخصص باید عینک مخصوص به چشم بزنند تا نور مضر لیزر را در طول درمان فیلتر کند. متخصص پس از ارزیابی سریع اما کامل، لیزر را به دقت تنظیم می‌کند و نقاط کوچکی را امتحان می‌کند. توان، اندازه و فرکانس پالس لیزر تنظیم می‌شود تا ضمن حفظ راحتی بیمار، بهترین نتیجه به دست آید.

سپس انرژی لیزر با استفاده از هندپیس لیزر روی فولیکول‌های مو متمرکز می‌شود. ناراحتی اکثر بیماران حین درمان بسیار خفیف است و یا بیمار کاملاً راحت است؛ شدت ناراحتی به بزرگی ناحیه درمان بستگی دارد.

پس از درمان


پوست ناحیه لیزر شده صورتی یا قرمز و به مدت 24 ساعت اندکی متورم می‌شود. سوزش یا خارش خفیفی تا چند ساعت پس از لیزر موهای زائد گوش، کمر و پشت بدن، صورت یا قفسه سینه آقایان حس می‌شود. بیمار به مدت حداقل دو هفته نباید ناحیه لیزر شده را مدت طولانی در معرض آفتاب قرار دهد. بیمار باید به مدت 4 هفته بر روی ناحیه‌های درمان شده‌ای که در معرض آفتاب قرار می‌گیرد، از ضدآفتاب SPF 30 استفاده کند. استفاده از فراورده‌های تحریک کننده پوست تا 48 ساعت ممنوع است. موهای زائد خود به خود پس از 14 روز می‌ریزد یا کم‌پشت می‌شود. بیمار برای از بین بردن موهای زائد بدن، کمر و رفع دائمی موهای زائد مطابق با طرح درمان تهیه شده در فواصل معین به متخصص مراجعه می‌کند.

نتیجه


پس از به اتمام رسیدن دوره لیزر موهای زائد، نتیجه به دست آمده دائمی خواهد بود و کافی است که درمان سالانه یک یا دو بار انجام شود تا نتیجه حفظ شود. اگرچه لیزر موهای زائد درمانی کاملاً ایمن است، اما پس از آن نیز احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد. بنابراین چنانچه بیمار از عوارض و خطرهای احتمالی اطلاع داشته باشد، می‌تواند تصمیمی آگاهانه اتخاذ نماید.