جوانسازی و زیباسازی پوست با لیزر 2 Co فرکشنال

با افزایش سن، پوست ما به طور طبیعی لطافت و شادابی خود را از دست می‌دهد. لیزر درمانی Co2 و لیزر فراکشنال Co2 یک روش بسیار مؤثر در جوانسازی، هموارسازی و بازسازی پوست بوده و در درمان تغییرات نامطلوب پوست بسیار مؤثر است. چین و چروک‌ها، جای زخم‌ها و منافذ بزرگ شده را می‌توان به این روش به طور اثربخش و تقریباً بدون درد تحت درمان قرار داد.

لیزر Co2 یک بخش از لیزر پزشکی زیبایی است.  کلینیک لیزر رازی سال‌ها است که این روش را به کار می‌گیرد و همیشه تلاش می‌کند تا بتواند به بیماران روش‌های درمانی ملایم و دقیقی را ارائه دهد که در حد امکان عارضه جانبی نداشته باشد. برای دریافت مشاوره در خصوص لیزر فراکشنال و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

مزایای لیزر فرکشنال


در مقایسه با لیزر درمانی Co2 کامل، با استفاده از روش لیزر فراکشنال پوست به سرعت بسیار بیشتری بهبود می‌یابد. به هر حال، اگر درمانی شدید باشد، طول دوره بهبودی 4 تا 6 روز طول خواهد کشید.

  • کاهش آفتاب‌سوختگی، رفع جای جوش و رفع خطوط و چین و چروک‌های پوستی
  • بهبود بافت پوست و یکنواخت کردن رنگ پوست
  • تحریک کلاژن برای پوست جوان‌تر و هموارتر
  • کمک به درمان ضایعات پیش سرطانی
  • طول دوره بهبودی کوتاه

مشکلات پوستی قابل درمان با کمک لیزر درمانی Co2 فرکشنال


لیزر Co2 و لیزر فراکشنال Co2 باعث سفت شدن پوست آسیب‌دیده به دلیل آفتاب ‌سوختگی یا پوست شل شده در اثر افزایش سن می‌شود. چین و چروک‌ها به خصوص چین و چروک‌های اطراف چشم و خطوط پری اورال با این روش به میزان چشمگیری کاهش می‌یابند. لیزر Co2 فرکشنال همچنین برای درمان انواع جای زخم‌ها، جای جوش‌ها، منافذ بزرگ شده، علائم کشیدگی پوست و علائم افزایش سن روی پوست به طور موفقیت‌آمیزی به کار برده می‌شود. این درمان برای درمان تومورهای پوستی خوش‌خیم، زگیل‌های معمولی و تناسلی به کار برده می‌شود.

قبل از درمان


در روز انجام این فرایند نباید آرایش کنید و از مصرف کرم‌های روز نیز خودداری کنید. توصیه می‌شود که یک گرم پاراستامول یک ساعت قبل از درمان مصرف کنید. ممکن است برای بیحس کردن ناحیه تحت درمان از کرم‌های بیحس کننده استفاده شود.

نحوه انجام درمان


در هنگام انجام فرایند باید از عینک‌های مخصوص لیزر درمانی برای محافظت از چشمانتان استفاده کنید. سپس لیزر به پوست شما تابانده می‌شود و پالس‌های لیزر به پوست شما می‌رسد. لیزر سوراخ‌های ریزی در پوست شما ایجاد می‌کند. در لایه‌های عمیق‌تر پوست، فیبرهای بافت‌های همبند منقبض می‌شوند (کلاژن جمع کننده) که اثر لیفت دارند. به طور همزمان، پوست برای تولید کلاژن جدید تحریک می‌شود و فرایند بیولوژیکی بازسازی که منجر به بازسازی پوست می‌شود تحریک می‌گردد. در روش لیزر فراکشنال بسیاری از قسمت‌های پوست دست نخورده باقی می‌ماند و به همین دلیل بازسازی پوست سریع‌تر انجام می‌شود. بسته به نیازهای فردی هر بیمار، قسمت‌های مختلف پیشانی، اطراف چشم‌ها، اطراف دهان یا کل صورت تحت درمان قرار می‌گیرد.

 پس از درمان


این روش درمانی درد نسبتاً کمی دارد. در هنگام انجام فرایند شما احساس سوزش مانند نیش زدن حشرات را دارید که به راحتی قابل تحمل است. بلافاصله پس از اتمام درمان شما روی پوست خود احساس گرما و قرمزی خواهید داشت. معمولاً تورم‌ها پس از یکی دو روز به مرور برطرف می‌شوند. پس از انجام لیزر Co2 فرکشنال زخم‌های کوچک نقطه‌ای در محل درمان ظاهر می‌شود که در طول 3 تا 4 روز پوسته ‌پوسته می‌شود. تعداد جلسات مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به شدت مشکلات پوستی شما بستگی دارد. برای مثال، لایه‌برداری لیزری برای ترمیم ساختار پوست فقط در یک جلسه انجام می‌شود. برای درمان چین و چروک‌های شدیدتر ناشی از آفتاب‌ سوختگی معمولاً 2 تا 3 جلسه درمانی در فواصل 2 تا 3 هفته‌ای توصیه می‌شود. البته پس از درمان برای معاینه باید دوباره به پزشک مراجعه شود.

سوالات متداول


آیا این روش درمانی بی‌خطر است؟

لیزر درمانی Co2 که سالیان مدیدی است که با اهداف زیبایی به طور موفقت آمیزی انجام می‌شود بی‌خطر و مطمئن است. در موارد استثناء ممکن است تغییر رنگ‌های ناخواسته‌ای روی پوست ایجاد شود. خطرات احتمالی به خصوص در صورت قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید بلافاصله قبل یا بعد از انجام فرایند برای پوست‌های تیره‌تر افزایش می‌یابد. همچنین احتمال کمی نیز برای ایجاد عفونت یا جای زخم و اسکار وجود دارد. این دستگاه قابلیت طیف وسیعی از تنظیمات را دارد که می‌توان آن را به طور دقیق متناسب با نیازهای شما تنظیم نمود. همانند دیگر روش‌های لیزر درمانی در این روش نیز تعیین یک متخصص و کارشناس مجرب برای انجام این روش درمانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به چند جلسه درمانی نیاز است؟

با توجه به روش درمانی لیزر فراکشنال و بسته به نتیجه مورد انتظار ممکن است نیاز به چندین جلسه درمانی باشد. بسته به شدت درمان یک تا سه جلسه درمانی با فاصل 2 تا 3 هفته‌ای توصیه می‌شود. به طور مثال برای رفع مشکلات جزئی پوستی معمولاً یک جلسه درمانی با لیزر Co2 فرکشنال کافی است.

پس از درمان چه موقع می‌توان به فعالیت‌های روزمره پرداخت؟

پوست شما پس از درمان قرمز شده و کمی متورم می‌شود. تا 3 روز پس از انجام درمان باید از محل درمان با استفاده از محصولات مراقبتی که ما به شما می‌دهیم مراقبت کنید. متخصص به شما توصیه می‌کند که به مدت 3 تا 4 روز پس از درمان در انظار عمومی ظاهر نشوید. از روز چهارم هر گونه قرمزی باقی مانده روی پوست را می‌توان با کمک آرایش پنهان کرد. ممکن است مقدار کمی قرمزی به مدت 2 تا 3 هفته روی پوست شما باقی بماند. محافظت محتاطانه از پوست در برابر نور خورشید حداقل به مدت 6 هفته پس از درمان کاملاً ضروری است.

پس از درمان چه کارهای دیگری باید انجام داد؟

یک اصل عمومی پس از هر درمان این است که از دستورالعمل‌های پزشک پیروی کنید. برای مثال، شما باید پس از انجام لیزر Co2 فرکشنال به مدت 6 تا 8 هفته از قرار گرفتن مستقیم در برابر نور خورشید اجتناب کنید (البته این شامل استفاده از سولاریم نیز می‌شود). به کمک محصولات مراقبت پوستی با SPF بالا باید از پوست خود محافظت کنید. به همین دلیل زمان انجام لیزر درمانی باید به دقت برنامه‌ریزی شده باشد.

چه موقع نتایج مشهود می‌شود؟

پس از انجام لایه‌برداری لیزری پوست لطیف و هموار شده و پس از گذشت 1 تا 2 هفته نمایان می‌شود. به هر حال، اگر به جای درمان‌های پر شدت از درمان‌های مرحله‌ای استفاده شود حداکثر کاهش چین و چروک‌ها و همواری پوست زودتر از 3 تا 6 ماه نمایان نمی‌شود و همچنین بازسازی لایه‌های عمیق‌تر پوست نیز زمان­بر است. اگر یک تومور پوستی برداشته شده باشد، نتیجه بلافاصله قابل مشاهده است. به هر حال، حدود 2 هفته طول می‌کشد تا نقطه درمان شده به طور کامل بهبود یابد.

هزینه لیزر فراکشنال


بسته به ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات مورد نیاز لیزر فراکشنال، هزینه و قیمت‌ها متفاوت است. برای تخمین هزینه‌ها باید تعداد جلسات درمانی مورد نیاز مشخص شده و مورد توافق شما و پزشک قرار گیرد.