جوانسازی صورت با لیزر اربیوم فرکشنال:هزینه،مزایاوعوارض

جوانسازی پوست با لیزر اربیوم درمان انتخابی برای کسانی است که مایل به بهبود چشمگیری در ظاهر پوست خود هستند. این روش با موفقیت خطوط سطحی و چین و چروک‌های با عمیق متوسط را با درد کمتر، عوارض جانبی کمتر و بهبودی سریع‎تر نسبت به سایر درمان‌ها، برطرف می‌کند. لیزر اربیوم یک فرآیند درمانی ملایم‌تر و کم تهاجمی‌تر را نسبت به لیزر دی اکسید کربن (CO2) فراهم می‌کند.

جوانسازی پوست با لیزر یک روش اثبات شده برای کاهش چین و چروک‌ها، لکه‌های ناشی از پیری، جای جوش و سایر لکه‌ها و همچنین سفتی و تعادل رنگ پوست می‌باشد. اما دقیقا به این دلیل که لیزرها می‌توانند عملکردهای زیادی داشته باشند و به طور گسترده‌ای در چگونگی تاثیرشان بر روی پوست شما متفاوت هستند، در هنگام تحقیق در مورد درمان کمی سخت است تشخیص دهیم که چه زمانی باید شروع شود - حتی سرسری‌ترین جستجوها نشان دهنده تعداد زیادی از دستگاه‌ها و روش‌های در حال رقابت هستند.

در هنگام اقدام برای درمان جوانسازی پوست با لیزر اربیوم، اولین گام این است که برای مشورت با یک متخصص پوست مجرب در منطقه خود تماس بگیرید. درمانگاه رازی بیماران را به پزشکانی متصل می‌کند که می‌توانند برای آن‌ها بهترین باشند.

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیزر اربیوم یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

 

متقاضیان جوانسازی پوست با لیزر اربیوم


متقاضی جوانسازی پوست با لیزر اربیوم، کسی است که به دنبال اصلاح خطوط نازک و چین و چروک‌های صورت، گردن، کمر، سینه یا دست‌ها هستند. به طور کلی، درمان جوانسازی پوست با لیزر اربیوم برای گستره بزرگی از متقاضیان مناسب است. کسانی که به دنبال این روش هستند، باید تمایل به ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر باشند، اما باید در انتظاراتشان واقع بینانه باشند. اگرچه جوانسازی پوست با لیزر اربیوم باعث ایجاد نتایج باورنکردنی می‌شود، اما نتیجه مورد انتظار باید به طور صحیح توسط پزشک توضیح داده شود و به طور کامل توسط بیمار قابل درک باشد.

 

مزایای درمان با لیزر اربیوم


مزایای لیزر اربیوم عبارتند از:

  • جوانسازی پوست با لیزر اربیوم یک روش دقیق قابل اعتماد و کنترل شده است.
  • در بسیاری از موارد جوانسازی پوست با لیزر اربیوم با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می‌شود.
  • جوانسازی با لیزر اربیوم مدت زمان طولانی است که یک ابزار ارزشمند برای بیماران شده است.
  • لیزرهای اربیوم گاهی اوقات می‌توانند بر روی گردن، سینه و دست‌ها استفاده شوند.

جوانسازی با لیزر ظاهری جوان و طبیعی ایجاد می‌کند. هیچ تغییری مشابه روش‌های جراحی زیبایی صورت، در شکل چهره شما مشاهده نمی‌شود.

  • درمان با لیزر اربیوم باعث گرم شدن و سوزاندن بافت اطراف می‌شود.
  • این درمان ممکن است با جوان سازی پلک، لیپوساکشن، پرکننده‌های صورت، آزاد کننده‌های عضله و لیفت شکافی پوست صورت ترکیب شود.

لیزر اربیوم در چه مواردی استفاده می‌شود؟


ناهنجاری‌های پوستی زیر می‌توانند با پرتوهای لیزر  Er:YAG درمان شوند.

جای جوش آتروفیک

اصطلاح "اسکار" اشاره به یک فرآیند فیبروزی دارد که در آن کلاژن جدید از بازسازی کامل پوست آسیب دیده ناتوان است. این مشکل 30٪ از افراد مبتلا به آکنه متوسط یا شدید را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به طور خاص در آکنه نودولو کیستیک، آکنه کونگلوباتا و آکنه فولمینانس رایج است. اسکار ممکن است یک نتیجه دراز مدت از آکنه دوران کودکی باشد. برای کاهش احتمال ایجاد اسکار، به دنبال درمان زودرس آکنه خود باشید. آکنه شدید می‌تواند اغلب به روش جوانسازی پوست با لیزر اربیوم درمان شود.

اسکار هرپس سیمپلکس

هرپس سیمپلکس یک عفونت ویروسی رایج است که به صورت تاول‌های جایگزیده ظاهر می‌شود. اغلب افراد یک یا چند بار در طول زندگی خود تحت تاثیر قرار می‌گیرند. هرپس سیمپلکس معمولا به تبخال یا بثورات تب شناخته می‌شود، زیرا عود بیماری اغلب ناشی از بیماری همراه با تب، مانند سرماخوردگی است. خوشبختانه، اغلب می‌توانند با لیزر اربیوم برای بازسازی پوست درمان شوند.

چین و چروک صورت

پوست سالخورده شل و دچار چین و چروک، خطوط و شیارهایی می‌شود. شدت این تغییرات در فرد بستگی به گرایش ژنتیکی، نوع پوست و قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی دارد. پزشکان اغلب از لیزر Er: YAG در هنگام توصیف این تغییرات پیری صحبت می‌کنند.

رنگدانه ناهموار

رنگدانه پوست (ملانین) توسط سلول‌هایی به نام ملانوسیت‌ها ساخته می‌شود. این سلول‌ها در طول ماه‌های زمستان ملانین زیادی تولید نمی‌کنند، اما در معرض نور خورشید این کار را می‌کنند. ملانین به سلول‌های پوست اطراف نفوذ کرده و کراتینوسیت نامیده می‌شود. رنگ اپیلیدها به علت تجمع موضعی ملانین در کراتینوسیت‌ها است. رنگدانه پوست را می‌توان با استفاده از لیزر اربیوم حذف کرد.

کراتوز سبورئیک 

کراتوز سبورئیک یک نقطه تبخال مانند بی‌خطر است که در طول زندگی بزرگسالان به عنوان یک علامت رایج پیری پوست ظاهر می‌شود. برخی از افراد صد مورد از آن‌ها را دارند. کراتوز سبوروئیک ( یا کراتوز سبورئیک با استفاده از املای آمریکایی) SK ، پاپیلومای سلول پایه، زگیل سالخورگی، زگیل قهوه‌ای یا بارناکل نیز نامیده می‌شود. این ضایعات با جوانسازی پوست با لیزر اربیوم برطرف می‌شوند.

سرطان‌های پوست

سرطان پوست توموری است که در آن تکثیر کنترل نشده هر کدام از سلول‌های پوست اتفاق می‌افتد، در حالی که روند طبیعی بازسازی پوست شامل تکثیر سلول‌ها به صورت کنترل شده است. هر زیرتیپ سرطان پوست دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد. شایع‌ترین انواع سرطان پوست با استفاده از لیزر جوانسازی پوست اربیوم درمان می‌شوند.

 بدشکلی‌های عروق باریک

ناهنجاری‌های عروقی کاپیلاری گاهی اوقات به همانژیومای هموار شناخته می‌شوند. با این حال، این علائم پوستی، همانژیوما نیستند، بلکه رگ‌های خونی رقیق شده و بد فرم شده روی پوست می‌باشند. ضایعات غیر سرطانی هستند و به صورت تغییر رنگ پوست قرمز یا بنفش در هر قسمت از بدن ظاهر می‌شوند. همواره در هنگام تولد وجود دارند، اگرچه ممکن است با گذشت زمان واضح‌تر شوند. لیزر بازسازی پوست اربیوم می‌تواند این نشانه‌های عروقی را کاهش دهد.

روش


جوانسازی پوست با لیزر اربیوم دقیقا اپیدرم (بیرونی‌ترین لایه پوست) را حذف می‌کند تا پوست زیرین که نرم‌تر و جوان‌تر است، ظاهر شود. این روش همچنین کلاژن را فعال می‌کند تا سفتی بیشتر پوست را سبب شود. درمان جوانسازی پوست با لیزر اربیوم به صورت یک روش سرپایی با استفاده از یک بی‌حس کننده موضعی و احتمالا آرام بخش جزیی انجام می‌شود. شما هوشیار خواهید بود، اما احساس خواب آلودگی دارید و ناحیه تحت درمان بی‌حس می‌شود. پس از آن پزشک به طور دقیق لایه‌های ضروری پوست را حذف می‌كند تا خطوط و چین و چروك سطحی تا عمق متوسط را از بین ببرد یا كاهش دهد.

هنگامی که فرآیند جوانسازی پوست با لیزر اربیوم پایان می‌یابد، ممکن است باندی در محل درمان قرار بگیرد و شاید هم لازم نباشد. اگر باند استفاده شود، طی چند روز توسط پزشک عوض می‌شود. یک هفته بعد از این روش، پمادی برای جلوگیری از احتمال ایجاد جای زخم اعمال خواهد شد. یک پزشک متخصص مسئول، دستورالعمل‌های کامل مراقبت از خود را به شما ارائه می‌دهد و پس از هفت تا 10 روز قادر خواهید بود که فعالیت‌های طبیعی خود را ادامه دهید.

بهبودی


پس از درمان، نواحی درمان شده برای 5-6 روز اول با باند پوشانده می‌شوند و بعد از هفته اول، می‌توان از آرایش و ضد آفتاب استفاده کرد. این کار توصیه می‌شود، زیرا نتیجه را بهبود می‌بخشد، قرمزی اولیه را پوشش می‌دهد و پوست را در برابر خورشید محافظت می‌کند.

جوانسازی پوست با نور خنک لیزر اربیوم موجب کاهش قرمزی و تورم پس از عمل می‌شود و با وجود اینکه لیزر با نفوذی می‌باشد، روند بهبودی سریعی را به همراه دارد. عموما مرحله اول بهبودی ظرف 7 روز کامل می‌شود. بیماران می‌توانند در این مرحله آرایش کنند و به فعالیت‌های عادی برگردند. در عرض چند هفته آینده، پوست شاداب، جدید و صورتی شما به حالت طبیعی بر می‌گردد که پوستی نرم‌تر، صاف‌تر، جوان‌تر و با طراوت‌تر خواهد بود.

هزینه


هزینه درمان لیزر اربیوم بستگی به نوع وضعیت پوستی که تحت درمان قرار می‌گیرد، اندازه محل درمان، و تعداد جلسات درمان مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مورد نظر شما دارد.