جوانسازی و برطرف کردن کامل چین و چروک اطراف و زیر چشم با لیزر

چین و چروک زیر چشم، خطوطی هستند که به علت‌های زیادی در آن منطقه ظاهر می‌شوند. شایع‌ترین علت مرتبط با بروز چین و چروک زیر چشم، بالا رفتن سن و خشکی پوست است. پوست زیر و اطراف چشم، یکی از حساس‌ترین نواحی صورت است چرا که این پوست نازک بوده، رگ‌های خونی بسیاری در آن ناحیه وجود داشته و غدد چربی برای تولید و/ یا حفظ رطوبت وجود ندارد. با فناوری‌های امروزه، می‌توانید خطوط زیر چشم را با استفاده از لیزر، محو کنید.

وارد شدن تنش و چپ چپ نگاه کردن، دو مورد از بزرگترین مسئولان ایجاد کننده‌ی چروک زیر چشم می‌باشند. چین و چروک چشم باعث ناراحتی و عدم اعتماد بنفس به خصوص در زنان می شود. پزشکان ما، در کلینیک لیزر رازی ، چین وچروک‌های اطراف چشم شما را با درمان لیزر، کاهش می‌دهند و برطرف می‌کنند. درمان لیزر، یک روش سریع و بی خطر برای رفع خطوط دور چشم می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و یا رزرو نوبت  در رابطه با رفع چین و چروک اطراف چشم با لیزر با شماره های

 ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

علت به وجودآمدن چین و چروک دور چشم چیست؟


برخی از مشکلات پوست که با ایجاد چین و چروک زیر چشم مرتبط هستند، شامل موارد زیر می‌باشند:

  • پوست خشک و کم آب
  • عادت‌های بی ضرری مانند اخم کردن و لبخند زدن نیز با تشکیل خطوط زیر چشم مرتبط هستند.
  • بیشتر مردم در سنین پایین به دلیل لوچ بودن دچار چین و چروک زیر چشم می‌شوند. این اتفاق بیشتر زمانی می‌افتد که این افراد از عینک استفاده نمی‌کنند و یا از عینک توصیه شده استفاده نمی‌کنند.
  • وجود برخی عوامل در محیط زندگی ما نیز با تشکیل چین و چروک مرتبط می‌باشند. وجود آلودگی و کثیفی که به صورت روزانه در برخورد با پوست ما قرار دارد، باعث کشیده شدن رطوبت پوست، بخصوص در قسمت زیر چشم می‌شود.
  • سیگار کشیدن نیز یک عامل شایع دیگر در تشکیل خطوط دور چشم می‌باشد.

لیزر چین و چروک دور چشم


یکی از محبوب‌ترین درمان‌های پزشکی برای رفع چین و چروک زیر چشم، جوان‌سازی با لیزر می‌باشد. این روش شامل استفاده از پرتو لیزر است که به اپیدرم تابانده شده و باعث تشکیل کلاژن جدید در لایه‌ی بعدی پوست می‌شود. این فرایند می‌تواند به روش سرپایی انجام شود. درمان لیزر، در صورتی که بخواهیم کمترین آسیب به لایه‌ی بیرونی پوست وارد شود، مناسب‌ترین گزینه است. بلافاصله پس از درمان، پوست احتمالاً به رنگ صورتی درآمده و حساس می‌شود اما با مراقبت صحیحی که توسط پزشک توصیه می‌شود، نتیجه‌ی نهایی ایجاد ظاهری جوان‌تر خواهد بود. فرایندهای جوان‌سازی پوست با لیزر، زمانی که توسط یک پزشک مجرب انجام گیرند، عموماً ایمن می‌باشند.

جوان‌سازی پوست با لیزر، یک گزینه‌ی عالی برای افرادی است که به دنبال رفع همیشگی چین و چروک‌ها بوده و ویژگی‌های سفت کردن متوسط پوست را خواهان می‌باشند. این گزینه برای افرادی که دارای مشکلاتی در زمینه‌ی قرمز شدن پوست هستند مناسب نیست، چرا که احتمالاً باعث وخیم‌تر شدن این مشکل می‌شود.

مزایای رفع چین و چروک زیر چشم با استفاده از لیزر


استفاده از روش جوان‌سازی با استفاده از لیزر، تا حد زیادی باعث ایجاد جوانی، شادابی و زیبایی در پوست شما می‌شود. لایه‌برداری لیزری می‌تواند برای کاهش خطوط باریک و چین و چروک پوستی یا زیر چشم، اعمال شود. این روش همچنین می‌تواند باعث بهبود بافت کلی پوست شود که در نتیجه‌ی انباشت آسیب‌های خورشیدی، سخت و خشن شده است. لایه‌برداری پوست با لیزر باعث تحریک تولید کلاژن جدید در غشای پایین‌تر پوست می‌شود.

از چه نوع لیزری در روش‌های جوانسازی استفاده می‌شود؟


درمان‌های مسطح کردن پوست با استفاده از لیزر، معمولاً با لیزر دی اکسید کربن (CO2)، اربیوم یا فراکسل انجام می‌شود. این لیزرها در نیرو و کاربردهای درمانی، متفاوت می‌باشند. لیزر CO2 قدرت بیشتری داشته و معمولاً برای درمان خطوط زیر چشم و چروک‌هایی استفاده می‌شود که عمیق‌تر بوده و بیشتر به چشم می‌آیند. لیزر اربیوم برای درمان خطوط و چروک متوسط استفاده شده و دارای مزیت مدت زمان بهبودی کمتر می‌باشد. لیزر اربیوم همچنین دارای خاصیت تحریک کلاژن، و سفت کردن و صاف کردن بیشتر پوست می‌باشد.

چندین جلسه درمان لیزری برای مسطح کردن پوست مورد نیاز است؟


تعداد جلسات درمانی که عموماً مورد نیاز است، به شدت چین و چروک‌های زیر چشم بیمار بستگی دارد. برای خطوط باریک و تغییر رنگ جزئی پوست، یک تا دو جلسه درمان می‌تواند برای رسیدن به نتایج عالی کافی باشد. برای چروک‌های عمیق‌تر و مشکلات جدی‌تر، جلسات اضافی درمان مورد نیاز است. در طول مشاوره‌ی مقدماتی، پزشک با بیمار درباره‌ی اهداف او صحبت کرده و وضعیت فیزیکی او را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در این جلسه‌ی مشاوره، امکان تخمین تعداد جلسات لازم برای درمان لیزری، وجود خواهد داشت.

بهبودی پس از لیزر چین و چروک


بهبودی و نتایج حاصل از مسطح‌سازی پوست با استفاده از لیزر، بر اساس نوع لیزر مورد استفاده و اندازه‌ی ناحیه‌ی مدنظر شما برای درمان، بستگی دارد. درمان‌های تهاجمی‌تر می‌توانند باعث پیشرفت‌های فراوان شده اما به زمان بهبودی طولانی‌تر و به اندازه‌ی چند هفته نیاز دارند. درمان‌های لیزری ملایم‌تر، می‌توانند ظاهر نقص‌ها را کاهش داده و به زمان بهبودی کمتری نیز نیاز دارند. برای تصمیم‌گیری درباره‌ی مناسب‌ترین درمان، و نیز تخمین زمان بهبودی لازم و نتایج محتمل، با پزشک خود مشورت کنید.

آیا لیزر برای چین و چروک چشم گران است؟


هزینه‌ی درمان لیزر برای رفع چین و چروک زیر چشم، معمولاً به مکان تحت درمان و نیازمندی‌های خاص بیمار بستگی دارد. اگر درباره‌ی هزینه‌ی این درمان نگرانی دارید، پیش از شروع جلسات با پزشک خود مشورت کنید.

چگونه از تشکیل چین و چروک زیر چشم خود پیش‌گیری کنید؟


به این دلیل که پوست زیر چشم خیلی نازک است، نشانه‌های بالا رفتن سن مانند لکه‌، خطوط باریک و چین و چروک، بسیار رایج است. این موارد می‌توانند ظاهر شما از آنچه که هستید پیرتر نشان داده و به شما احساس پیری بدهند. درمان‌های خانگی، داروهای بدون نسخه و تغییرات سبک زندگی می‌توانند به شما در نرم کردن پوست و رفع خطوط و چروک‌ها کمک کنند. با مراقبت صحیح، می‌توانید به ایجاد صورتی جوان‌تر کمک کنید.

از فعالیت‌های مخرب دوری کنید

از فعالیت‌های مخرب در زندگی، مانند اخم کردن و دیگر اداهای چهره، که باعث چروک شدن پوست دور چشم شما بپرهیزید. همچنین از همیشه خوابیدن بر روی یک طرف صورت خود پرهیز کنید.

از پوست خود در مقابل آفتاب محافظت کنید

از پوست دور چشم خود در مقابل خورشید محافظت کنید. پرتو فرابنفش موجود در خورشید به سلول‌های پوست شما آسیب زده و می‌توانند باعث هیپرپيگمانتاسيون و ایجاد چین و چروک شود. قبل از بیرون رفتن از خانه، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید- پزشکان اندازه‌ی SPF حداقل 15 را مناسب می‌دانند. همچنین همیشه از عینک آفتابی استفاده کنید.

پوست خود را مرطوب سازید

هر روز صبح پوست خود را با کرم مرطوب‌کننده یا کرم دور چشم، مرطوب سازید. یک لوسیون پایه یا مرطوب‌کننده، پوست شما را با آب پر کرده و شدت چین و چروک و خطوط باریک را کاهش می‌دهد، که این امر به ایجاد پوستی "روشن‌تر و جوان‌تر" منجر می‌شود.

با استفاده از کرم ضد پیری، پوست خود را صاف و نرم کنید

برای صاف کردن پوست خود، هر شب قبل از خواب از کرم ضد پیری و ضد چین و چروک استفاده کنید. گرچه ده‌ها نوع کرم زیر چشم در بازار به منظور رفع چین و چروک و خطوط وجود دارند، اما همه‌ی آنها به یک صورت طراحی نشده اند. به دنبال یک کرم ضد پیری باشید که حاوی مواد مؤثری مانند سرامیدها، اسید هیلارونیک، رتینول، ویتامین‌های آنتی اکسیدان ای و سی یا نوروپپتید باشند.