درمان،رفع و ازبین بردن سیاهی و تیرگی زیر بغل با لیزر

رنگ تیره پوست در ناحیه زیر بغل معمولا یک بیماری یا عارضه‌ی پزشکی نیست. تیرگی زیر بغل‌ها را می‌توان به عنوان پاسخ پوست به قرار گرفتن در معرض عناصر خاص، مانند قهوه‌ای شدن پوست بدن در اثر آفتاب که از قرار گرفتن در معرض اشعه‌های ماوراء بنفش خورشید حاصل می‌شود، در نظر گرفت. برخی از دلایل اصلی سیاهی زیر بغل عبارتند از اصلاح، استفاده منظم از کرم‌های موبر، عرق بیش از حد، تهویه ضعیف زیر بغل، تجمع سلول‌های مرده پوست و استفاده از دئودورانت‌های ضد عرقی که بر پایه‌ی الکل هستند. شما با استفاده از لیزر درمانی می‌توانید به راحتی از شر سیاهی زیر بغل خلاص شوید.

هنگام پوشیدن پیراهن بدون آستین، نباید در مورد زیر بغل‌هایتان نگران یا خجالت زده باشید. در کلینیک لیزر رازی شما می‌توانید از بهترین درمان‌های لیزری، برای رفع تیرگی زیر بغلتان استفاده کنید. درمان روشن کننده لیزری می‌تواند تغییر رنگ در زیر بغل را کاهش دهد. این درمان رفع سیاهی زیر بغل، برای این نواحی مناسب، آسان، ایمن و بدون مواد شیمیایی است. این روش کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد و نیاز به کرم بد بو، تمیز کردن روزانه، یا لایه برداری ندارد. به یاد داشته باشید، علت اصلی سیاهی زیر بغل رشد موهای تیره در آنجا است. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره ‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

دلایل


اصلاح

اگر رنگ موهای زیر بغل شما تیره‌تر از رنگ پوست شما باشد، پس از اصلاح، می‌توانند باعث ایجاد سیاهی زیر بغل شوند. اصلاح تنها مو را به طور سطحی از روی پوست حذف می‌کند. این تیرگی ناشی از فولیکول‌های مو است که درست زیر سطح پوست شما قرار دارند. اگر تیغ تیز استفاده نکنید، اصلاح ممکن است باعث خارش نیز شود. اصلاح بیش از حد سبب ایجاد پوست سخت و تیره شدن پوست می‌شود، زیرا باعث تحریک و سایش می‌شود.

دئودورانت‌ها و ضد عرق‌ها

دئودورانت‌ها و ضد عرق‌ها مطمئنا بدن را از بوی بد محافظت می‌کنند. اما، همچنین حاوی مواد شیمیایی هستند که ممکن است برای پوست مضر باشند و باعث تیره شدن آن شوند.

هایپرپیگمنتیشن

هایپرپیگمنتیشن شایع است و اغلب بدون ضرر می‌باشد، که در آن برخی از نقاط در پوست تیره‌تر از پوست اطراف آن به نظر می‌رسد. این عارضه به علت ملانین بیش از حد است، رنگدانه‌ای که به پوست رنگ می‌دهد، رسوباتی روی پوست ایجاد می‌کند.

اصطکاک ناشی از لباس‌های تنگ

زیر بغل‌ها نواحی حساسی هستند و پوشیدن لباس‌های تنگ می‌تواند باعث ایجاد اصطکاک بین پارچه و پوست شما شود. این امر می‌تواند باعث ایجاد تغییر رنگ در پوست شود. همیشه بهتر است لباس‌هایی که در نواحی حساس بدن تنگ نیستند بپوشید. پوشیدن لباس‌های گشاد، به ویژه پس از اپیلاسیون زیر بغل‌ها، توصیه می‌شود.

آکانتوز نیگریکانس

آکانتوز نیگریکانس (Acanthosis nigricans) یک اصطلاح پزشکی برای تکه‌های تیره و ضخیم شده پوست است که معمولا در زیر بغل و اطراف کشاله ران و گردن ایجاد می‌شوند. شما ممکن است تکه‌های پوستی ضخیم، خاکستری قهوه‌ای یا سیاه داشته باشید. این تکه‌ها ممکن است در هر کجای بدن ایجاد شوند، اما معمولا در اطراف گردن، در زیر بغل، اطراف کشاله ران و گاهی در دیگر لایه‌های پوست دیده می‌شوند. این عارضه‌ی پزشکی معمولا نشانه‌ای از چاقی، دیابت یا سطوح غیر طبیعی هورمون است.

عفونت باکتریایی

زیر بغل‌های ما محلی عالی برای زندگی کردن باکتری‌هاست. عرق کردن بیش از حد می‌تواند علت به دام افتادن باکتری‌ها در پوست زیر بغل باشد. باکتری کورینه‌باکتریوم مینوتیسیموم باعث عرق بیش از حد می‌شود و کمترین مشکل جدی آن بوی بد بدن است. با این حال، این امر همچنین می‌تواند عفونت مزمن را در لایه‌های عمیق‌تر پوست به نام اریتراسما ایجاد کند.

ملانوز سیگاری

ملانوز سیگاری عارضه‌ای است که از دود تنباکو حاصل می‌شود. در این مورد، هایپرپیگمنتیشن به دلیل سیگار کشیدن ایجاد می‌شود. تا زمانیکه سیگار کشیدن ادامه دارد، زیر بغل‌ها لکه‌های قهوه‌ای خواهد داشت. ملانوز سیگاری را می‌توان با ترک عادت سیگار کشیدن درمان کرد. نه تنها به رفع سیاهی زیر بغل‌ها کمک می‌کند، بلکه عادت بدی که باعث آسیب به سایر قسمت‌های بدن می‌شود، نیز ترک می‌شود.

ملازما

 

ملازما یک مشکل پوستی رایج است. این عارضه معمولا مانند تکه‌های تیره بر روی پوست دیده می‌شود و بیشتر در قسمت‌هایی از بدن که در معرض آفتاب قرار دارند ظاهر می‌شود. زنان بیشتر نسبت به مردان دچار ملاسما می‌شوند. این عارضه در دوران بارداری نیز رایج است زیرا هورمون‌ها در طول این دوره به نظر می‌رسد که باعث ایجاد ملازمی در زنان می‌شوند.

روش‌های رفع تیرگی و سیاهی زیر بغل با لیزر


لیزر حذف موهای زائد

لیزر نسبت به مراحل معمول مانند اپیلاسیون و اصلاح که می‌تواند پوست شما را تیره‌تر کند یا حتی باعث بروز برآمدگی‌های نامطلوب و تحریک پوست شود، دارای مزایای دیگری است. علاوه بر این، خطر رشد موهای رشد کننده در زیر بغل وجود ندارد. در روش لیزر بر خلاف اپیلاسیون، هیچ چیزی برای پاره شدن وجود ندارد، که باعث می‌شود لیزر حذف موهای زائد بسیار موثر و کمتر دردناک باشد. لیزر حذف موهای زائد راهی موثر برای از بین بردن موهای زائد بدن است. یکی از نواحی رایج بدن برای انجام این روش دست‌ها و زیر بغل‌ها است. نتیجه، ظاهری براق‌تر پوست روی دست‌ها است، دست‌ها بدون لباس به خصوص در تاپ‌های بدون آستین بسیار بهتر به نظر می‌رسند.

فرآیند عمل

فرآیند لیزر حذف موهای زائد می‌تواند به طور دائمی موهای زائد زیر بغل و پرزهایی که با آن رشد می‌کنند را از بین ببرد. حذف مو، باعث رفع تیرگی زیر بغل می‌شود. پرتوهای نور استفاده شده توسط لیزر حذف موهای زائد به فولیکول‌های مو یا ریشه‌ها حمله می‌کنند. این نور نه تنها موها را می‌کشد، بلکه باعث جلوگیری از رشد دوباره مو و سفید کردن زیر بغل نیز می‌شود. این روش امن و موثر است. بر خلاف سایر روش‌ها، نتایج نه تنها خودشان آشکار می‌شوند، بلکه برای مدت بسیار طولانی نیز ادامه می‌یابند. حذف موهای زائد زیر بغل به حدود سه تا شش جلسه درمان نیاز دارد. با این حال، تعداد جلسات درمان بسته به عواملی مانند ضخامت موی زیر بغل و همچنین چرخه رشد آن متفاوت خواهد بود.

نور لیزر

نور لیزر بارها و بارها در کسری از ثانیه پالس می‌شود و تغییر رنگ ملانین تیره پوست را مورد هدف قرار می‌دهد. رنگدانه‌های متلاشی شده به طور طبیعی توسط سیستم ایمنی بدن ما طی یک دوره 6 تا 8 هفته حذف می‌شوند. بعد از اولین درمان از بین بردن سیاهی زیر بغل بهبودی مشخص خواهد شد. شما احتمالا به چند جلسه نیاز دارید و هر جلسه هر 4 هفته یک بار انجام می‌شود تا زمانی که تن و رنگ پوست مورد نظر به دست آید. وقتی پرتوهای لیزر پوست را لمس می‌کند احساس سوزش خیلی ملایم وجود دارد. اگر بوی سوختگی به مشامتان رسید، بوی پوستتان نیست، بلکه موی زیر بغلتان است. نور لیزر یکی از بالاترین مشخصات ایمنی را دارد. بلافاصله بعد از درمان سیاهی زیر بغل ممکن است مقدار کمی قرمزی، خارش و تورم وجود داشته باشد. این علائم در کوتاه مدت از بین می‌روند. پزشکان ما ممکن است کرم ضد التهاب را تجویز کنند.

پیشگیری از سیاهی زیر بغل


پیشگیری بهتر از درمان است، نکات زیر را برای پیشگیری از سیاهی زیر بغل انجام دهید:

  •  زیر بغل خود را حداقل یک یا دوبار در هفته تمیز کنید.
  •  کنترل دیابت، ورزش منظم و خوردن غذاهای سالم که به کنترل دیابت کمک می‌کند.
  •  لباس‌های گشاد جاذب ساخته شده از الیاف طبیعی بپوشید.
  •  رژیم غذایی سالم حاوی مقدار کمی غذاهای شیرین، نشاسته‌ای، تصفیه شده و سرخ شده بخورید، زیرا این غذاها ساخت سموم در بدن را افزایش می‌دهند، به جای آن میوه‌ی بیشتر، سبزیجات و غلات کامل مصرف کنید.
  •  حذف موها به روش الکترولیزی را متوقف کنید.
  •  از کرم‌های موبر استفاده نکنید.
  •  هر روز دوش بگیرید.