درمان سلولیت و یا تجمع چربی زیر پوست با لیزر چگونه انجام می شود؟

سلولیت کیسه‌های بزرگ شده‌ی چربی است که با بافت همبندی تنگ و غیر قابل انعطاف به سطح پوست می‌آیند. این یک مشکل است که حتی زنان لاغر هم به آن دچار هستند. سلولیت با گودی‌هایی که روی سطح پوست ظاهر می‌شوند، همراه با نواحی برآمده، مشخص می‌شود. این گودی‌ها اغلب بر روی ران‌ها و باسن ظاهر می‌شوند، گرچه بعضی از بیماران دارای سلولیت در ناحیه شکم و بازوها نیز هستند. سلولیت (که تحت عنوان سندرم پوست پرتقال و پوست پنیر نیز شناخته می‌شود) به معنی بیرون زدگی چربی زیر پوستی در بافت‌های همبند فیبری است که بصورت فرو رفتگی‌ها و برجستگی‌های روی پوست ظاهر شده و اغلب روی ناحیه‌ی لگن، اندام پایینی و شکم وجود دارند. این رشته‌های بافت فیبروز از طریق لایه‌های چربی پوستی و زیر پوستی گسترش می‌یابند و به لایه عضلانی زیرین متصل می‌شوند. درمان لیزر یکی از رایج‌ترین روش‌های درمان سلولیت با توجه به اثربخشی و ریسک کم است.

در حالی که این امر در واقع شایعتر از عدم وجود سلولیت در زنان است، ظاهر گود و ناهموار سلولیت برای بسیاری از زنان آزار دهنده است. اگر شما در مورد سلولیت‌های روی بدنتان نگران هستید، کاهش سلولیت می‌تواند به اعتماد به نفس شما در مورد ظاهرتان کمک کند. سلولیت در بیماران با تمام وزن‌ها دیده می‌شود، اگر چه ممکن است در بیماران دارای اضافه وزن بیشتر قابل توجه باشد. در کلینیک لیزر رازی پزشکان به بیماران لیزر پیشرفته منحصر به فرد سلولیت با نتایج طولانی مدت را ارائه می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر ویا رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

متقاضی ایده‌آل


مهم است پی ببرید که درمان‌های سلولاز موثر و بی‌خطر طراحی شده‌اند. این کار آنها را قادر می‌سازد تا توسط افراد مختلف بیشتری بدون نتایج کاسته شده مورد استفاده قرار گیرند. معیارهایی که متقاضی را برای دریافت درمان‌ها ایده‌آل می‌کند عبارتند از:

  • ظاهر سلولیت خفیف تا متوسط
  • سلامت کلی خوب
  • وزن پایدار و سالم، به این دلیل این که اطمینان حاصل شود که نتایج سلولاز باقی می‌مانند.
  • سیگار نکشیدن
  • داشتن انتظارات واقع بینانه نسبت به میزان بهبودی که سلولاز می‌تواند ارائه دهد.

با توجه به معیارهای دیگر، سلولاز هم برای زنان و هم مردان موثر است. سن کمتر موضوع کمتر مورد بحثی است، اما می‌تواند سرعتی که بیمار می‌تواند نتایج را از فرآیند عمل منحصر به فرد مشاهده کند، تحت تاثیر قرار دهد.

لیزر سلولاز درمانی


لیزر سلولاز درمانی اولین درمان لیزر زیبایی شناخته شده در جهان است که از روش حداقل تهاجمی برای کاهش سلولیت با مستقیما مورد هدف قرار دادن ساختار واقعی در زیر سطح پوست استفاده می‌کند. این روش با تحریک افزایش ضخامت پوست، برآمدگی‌های چربی را درمان می‌کند و وسعت بندهای فیبروز را آزاد می‌کند. سلولاز اولین درمان سلولیت است که ساختار واقعی سلولیت را برای نتایج اثبات شده بالینی و طولانی مدت مورد حمله قرار می‌دهد. بر خلاف روش‌های درمان غیر تهاجمی که به طور موقت ظاهر سلولیت را درمان می‌کنند، درمان‌های لیزری هوشمند به طور مستقیم ساختار زیر پوستی که پایه و اساس سلولیت را تشکیل می‌دهد، مورد هدف قرار می‌دهند.

مزایای درمان لیزری


مزایای درمان لیزری عبارتند از:

نتایج تضمین شده

درمان لیزر یکی از روش‌های درمان سلولیت است که نتایج را تضمین کرده است. روش‌های دیگر درمان لیزر مانند استفاده از کرم وجود دارد، اما در این روش‌ها اثربخشی هرگز تضمین نمی‌شود. با لیزر، می‌توانید مطمئن باشید که بعد از جلسات درمان، پوست زیبای خود را بدون گودی در اطراف ران‌ها دوباره به دست خواهید آورد.

خطر کمتر

تمام روش‌های زیبایی سطح خاصی از خطرات را به همراه دارند. درمان لیزری یکی از معدود روشهای زیبایی است که دارای ریسک کمتری می‍‌‌باشد. به عنوان مثال، شما هرگز نمی‌توانید سطح ریسک روش لیزر را با روش حذف جراحی سلولیت مقایسه کنید. اگر به کلینیک لیزر برای درمان سلولیت بروید، این تنها مزیتی نیست که شما در پایان این روش دریافت خواهید کرد. شما متوجه خواهید شد که به غیر از حذف سلولیت، این روش ترک‌های پوستی بر روی ران‌های شما را نیز از بین خواهد برد. در پایان روز، پوست شما زیبا و سفت خواهد بود. درمان لیزر یک درمان یک زمانی برای انواع مختلف عارضه‌های پوستی ارائه می‌دهد.

نتایج سریع

اگر تصمیم به استفاده از یک کرم برای حذف سلولیت دارید، احتمال دارد که نیاز باشد آن را برای ماهها ادامه دهید تا بتوانید نتایج را مشاهده کنید. از سوی دیگر، جراحی به دلیل زمان بهبودی که پس از جراحی نیاز دارد، زمان بر است. در این میان درمان لیزر باقی می‌ماند. یک جلسه درمان لیزر حدود 30 دقیقه طول می‌کشد و بسته به شدت ممکن است به 5 جلسه یا کمتر نیاز داشته باشید. این به این معنی است که لیزر سریعترین راه خلاص شدن از سلولیت است.

ناراحتی کمتر

جراحی حذف سلولیت در طی دوره بهبودی می‌تواند دردناک باشد. با این حال، هنگامی که درمان لیزر به کار گرفته می‌شود، درمان بدون درد است. با این حال، ممکن است کمی ناراحتی را تجربه کنید که پس از یک دوره کوتاه از بین می‌رود.

فرآیند عمل درمان سلولیت


روش سلولاز، یک درمان نوآورانه برای مبارزه با اثرات و نشانه‌های سلولیت با حمله به ساختارهای زیادی از سلول‌های سلولیت است. سلولیت زمانی اتفاق می‌افتد که باندهای بافت زیر پوستی سفت شده و سلول‎های چربی که احاطه کرده‌اند بزرگ شده و به سمت پوست فشار می‌آورند تا اثری که با عنوان سلولیت شناخته می‌شود را ایجاد کنند. فرآیند عمل سلولاز طول موج لیزر را از طریق یک کابل فیبرپتیک کوچک به منظور مورد هدف قرار دادن سلولیت در منبع آن در بافت زیرین زیر پوست پالس می‌کند. پالس به تدریج پوست را حرارت می‌دهد تا چربی‌ها آب شوند و رشته‌های فیبروز که منجر به ظاهر سلولیت می‌شوند را آزاد می‌کند، و به آنها ظاهری بسیار هموارتر می‌دهد. انرژی لیزری در نهایت تولید کلاژن را تحریک می‌کند تا قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد. تنها در یک جلسه درمان سلولاز به صورت بصری ظاهر سلولیت بهبود می‌یابد، ضخامت پوست و خاصیت ارتجاعی پوست افزایش می‌یابد و بهبودها و پیشرفت‌های بالینی قابل اندازه‌گیری را ارائه می‌دهد که یک سال یا بیشتر باقی می‌ماند. سلولاز اولین و تنها درمان سلولیت تهاجمی است که توسط شواهد بالینی تحت شرایط آزمایشی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

بهبودی


فرآیند عمل سلولاز خودش بسته به اندازه و تعداد نواحی تحت درمان از بین 1 تا 2 ساعت ادامه می‌یابد. با این حال، زمان بهبودی سلولاز همیشه سریع است، زیرا این روش حداقل تهاجمی است و تنها نیاز به بی‌حسی موضعی دارد. این به این معنی است که شما تنها کمتر از یک تا دو روز بعد می‌توانید فعالیت‌های عادی روزانه خود را دوباره آغاز کنید. بهبودی سلولاز ممکن است شامل پوشیدن یک لباس فشرده‌سازی برای یک دوره کوتاه پس از درمان باشد، اما پزشک شما با توجه به فرایند بهبودی ترجیح داده شده، به شما توصیه‌هایی خواهد کرد.

عوارض جانبی


عوارض جانبی جزئی هستند و ممکن است شامل کبودی و تورم جزئی در محل درمان باشند. از آنجا که لیزر کاهش سلولیت روشی حداقل تهاجمی است، بیماران می‌توانند پس از درمان برای بهبودی به خانه بازگردند. در عرض چند روز، بیماران قادر خواهند بود فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. در عرض سه تا شش ماه پس از لیزر کاهش سلولیت، بهترین نتایج ظاهر خواهند شد. بیماران می‌توانند با دنبال کردن رژیم غذایی سالم و حفظ یک رژیم ورزشی منظم، از نتایج طولانی مدت لذت ببرند.

هزینه


بسته به نوع درمان انتخاب شده، شما با هزینه‌هایی که همراه با آنها است روبه رو می‌شوید. در مورد درمان لیزری، هزینه معمولا بستگی به مکان و نحوه انجام درمان دارد.