دستگاه لیزر موهای زائد مناسب پوست های تیره،سبزه و گندمی

 

امروزه لیزر موهای زائد در میان زنان سراسر جهان بسیار رایج شده است، آنها قصد دارند به کمک یک روش کارآمد که با درد کمتر و نتایج بهتر همراه است پوستی لطیف و زیبا داشته باشند. با ظهور روش نوین لیزر موهای زائد افراد زیادی از این روش استقبال کردند، افرادی که پوستی روشن و موهای تیره، سبزه و گندمی دارند جز افراد ایده‌آل برای اجرای این روش محسوب می‌شوند به این ترتیب دستگاه به راحتی روی پوست حرکت می‌کند و فقط رنگدانه‌های مو را هدف قرار می‌دهد. این مسئله بدین معناست که در اوایل ظهور لیزر موهای زائد به افرادی که پوست تیره یا سیاه داشتند اعلام می‌شد که این روش کارایی چندانی برای آنها نخواهد داشت بنابراین نمی‌توانند به نتیجه دلخواه دست یابند. اما امروز پیشرفت‌های ایجاد شده در فناوری باعث شده که لیزر مو یک روش ایمن و کارآمد برای انواع پوست‌ها باشد. در ادامه هر آنچه که لازم است درباره لیزر موهای زائد در افرادی که پوست تیره دارند، بدانید را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

ممکن است شنیده باشید که لیزر موهای زائد برای افرادی که پوستی تیره دارند کارآمد نیست. اگر پوست شما تیره است نباید دیگر نگران موهای زائد خود باشید. متخصصان ما در  کلینیک لیزر رازی به صورت کامل ایمن و کارآمد اقدام به رفع موهای زائد شما می‌نمایند. از زمانی که این نوع لیزر در بازار عرضه شده است امکان لیزر پوست‌های تیره نیز در این کلینیک وجود دارد. پزشکان حاضر در این کلیپ بسیار باتجربه هستند و همه نگرانی‌های شما را درک می‌کنند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات درباره سوالات خود به این مرکز مراجعه کنید. به این ترتیب می‌توانید اطمینان بیابید که به نتیجه مورد نظر می‌رسید زیرا کادر پزشکی این کلینیک از افراد باتجربه تشکیل شده است. در این کلینیک از لیزر موهای زائد برای موارد زیر استفاده می‌شود:

  • موهای ریزی که روی پوست‌های تیره وجود دارد.
  • موهای ضخیمی که روی پوست‌های تیره وجود دارد.
  • موی صورت افرادی که پوست تیره دارند.
  • موی بدن افرادی که پوست تیره دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

لیزر موهای زائد در پوست‌های تیره


در لیزر موهای زائد، ملانین (رنگدانه) موجود در فولیکول‌های مو توسط نور لیزر هدف قرار می‌گیرد، این انرژی به تخریب فولیکول‌های مو می می‌پردازد و از تولید موهای بیشتر توسط فولیکول جلوگیری می‌کند. لیزر‌های جدیدی که اکنون در بازار وجود دارند می‌توانند بدون ایجاد اختلال در محتوای ملانین پوست نواحی اطراف، ملانین موجود در ریشه مو را هدف قرار دهند به این ترتیب می‌توانید شاهد نتایج دلخواه در پوست‌های تیره و سبزه باشید. نحوه لیزر موهای زائد افرادی که پوست آنها سیاه است با افرادی که پوست آنها تیره است متفاوت می‌باشد زیرا ملانین موجود در پوست افراد سیاه بسیار زیاد است و این مسئله باعث شده نحوه لیزر موهای زائد در این افراد اندکی متفاوت باشد. متاسفانه به همین دلیل استفاده از این روش به تاخیر افتاده است زیرا در گذشته، لیزر موهای زائد علاوه بر تخریب ملانین پوست به فولیکول‌های مو نیز آسیب می‌رساند. این مسئله یکی از عوارض جانبی نامطلوب لیزر محسوب می‌شد. خوشبختانه به لطف پیشرفت‌های اخیر صنعت لیزر، اکنون لیزرهایی طراحی شده‌اند که می‌توانند فولیکول‌های مو را به صورت مطمئن هدف قرار دهند و پوستی لطیف و زیبا به شما هدیه دهند.

امروزه لیزرهای متفاوتی برای پوست‌های تیره عرضه شده است اما لیزر Nd:Yag یکی از لیزرهای توصیه شده توسط پزشکان است. این لیزر به قسمت‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و فقط موهای زائد را از بین می‌برد و کاری به ملانین پوست ندارد که این مسئله در پوست‌های تیره اهمیت بسیار زیادی دارد. در این نوع لیزر دیگر شما شاهد خطوط روشنی که در محل تخریب ملانین پوست ایجاد شده‌اند نخواهید بود. بنابراین شما می‌توانید به لطف فناوری پیشرفته به لیزر موهای زائد خود بپردازید و از داشتن پوستی لطیف لذت ببرید.

نحوه اجرای کار 


درمان با لیزر Nd:Yag یک روش غیرتهاجمی است که می‌تواند به رفع موهای زائد پوست‌های مختلف کمک کند و هیچ‌گونه آسیبی به ساختار پوست برساند. در این روش از پرتو لیزر که طول موج آن برابر با ۱۰۶۴ میلی‌متر است استفاده می‌شود بنابراین می‌توان به کمک این روش موهای صورت و بدن را ناپدید کرد. درمان با یک لیزر یک روش غیرتهاجمی است و در این روش هیچ‌گونه برشی روی قسمت فوقانی پوست ایجاد نمی‌شود. لیزر Nd:Yag  پرتوهای ملایم نور لیزر که از طریق پوست به فولیکول‌های مو می‌رسند و در آنجا جذب می‌شوند را حذف می‌نماید. انرژی لیزر به گرما تبدیل می‌شود و بدون آنکه آسیبی به پوست نواحی اطراف برساند فولیکول‌های مو را تخریب می‌کند. می‌توان از این لیزر برای رفع موهای زائد همه نقاط بدن استفاده کرد. بیشترین نقاطی که تحت درمان قرار می‌گیرند عبارتند از پاها، بازوها، زیر بغل، خط بیکینی، کمر، قفسه سینه، لب بالا و چانه. معمولا برای رفع موهای زائد حدود ۴ تا ۶ جلسه مراجعه به پزشک ضروری است که حدود ۴ تا ۸ هفته طول می‌کشد. از این لیزر برای درمان عوارض پیری مانند چین و چروک، لکه‌های خورشیدی روی پوست، و رگ‌های عنکبوتی استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از لیزر Nd:Yag برای پوست‌های تیره‌تر


لیزر Nd:Yag نسبت به سایر روش‌هایی که برای رفع موهای زائد وجود دارد برای افرادی که پوست تیره دارند بسیار سودمندتر است. در این روش علی‌رغم سایر روش‌های دیگر، بیمار دردی را احساس نمی‌کند. و لیزر موهای زائد معمولا با درد بسیار کمی همراه است که هنگام سوزاندن فولیکول‌های مو احساس می‌شود، بنابراین دلیل دیگری برای احتیاط در این روش وجود ندارد. لیزر Nd:Yag ایمن‌ترین روش برای رفع موهای زائد پوست‌های تیره است زیرا هیچ‌گونه واکنشی با ملانین نمی‌دهد.

چرا نباید از نور شدید پالسی (IPL) برای رفع موهای زائد استفاده کنیم؟


اگر پوست شما تیره است نباید از درمان با نور شدید پالسی برای رفع موهای زائد استفاده کنید. در این روش به جای فولیکول‌های مو بر قسمت‌های گسترده‌ای از پوست تمرکز می‌شود. استفاده دائمی از این روش به پوست شما آسیب می‌رساند. این روش نسبت به لیزر Nd:Yag کارایی کمتری دارد زیرا در این روش به اقدامات درمانی متعددی نیاز است تا نتیجه دلخواه حاصل شود. در لیزر Nd:Yag فقط ظرف مدت هشت مرحله به نتیجه دلخواه می‌رسید اما در روش نور شدید پالسی پس از ۱۲ مرحله نتیجه دلخواه حاصل می‌شود. رفع موهای زائد توسط لیزر Nd:Yag بهترین گزینه برای افرادی است که پوست تیره دارند.

برای رفع موهای زائد به چند مرحله درمان نیاز دارید؟ 


اگر چه تعداد جلسات مراجعه به پزشک در افراد مختلف متفاوت است، ممکن است رفع موهای زائد بدن شما طی ۶ تا ۱۰ مرحله مراجعه به پزشک که هر شش هفته یک بار است انجام شود، برای رفع موهای زائد صورت و بدن باید هر چهار هفته یک بار به پزشک مراجعه کنید. ممکن است موهای صورت به علت اختلالات هورمونی به وجود آمده باشد به همین دلیل احتمال طولانی شدن فرآیند درمان این قسمت و مراجعات مکرر به پزشک وجود دارد. لیزر موهای زائد می‌تواند باعث بهبود یا حتی رفع برخی از مشکلات پوستی در افرادی شود که پوست تیره، سبزه و گندمی دارند و از روش‌های قدیمی برای رفع موهای زائد استفاده می‌کنند. به لطف روش‌های نوین لیزر موهای زائد، امروزه تعداد اندکی از بیماران ما دچار التهاب فولیکولی (یک نوع بیماری پوستی که باعث ایجاد توده‌های برجسته، رشد موها به داخل پوست، کورک و دمل‌های ناشی از رفع موهای زائد) می‌شوند.

چرا گفته می‌شود که ریسک لیزر موهای زائد در افرادی که پوست تیره دارند نسبت به افرادی که پوست روشن دارند بیشتر است؟ 


در لیزر موهای زائد، ماده‌ای که ملانین نام دارد و مسئول تولید رنگدانه‌های مو است هدف قرار می‌گیرد. هرچه مو تیره‌تر باشد میزان تراکم ملانین بیشتر است. ملانین مسئول تولید رنگدانه‌ای است که ملانین اپیدرمال نام دارد. هرچه پوست تیره‌تر باشد میزان تراکم ملانین اپیدرمال بیشتر است - به این ترتیب افرادی که پوست تیره‌تری دارند میزان تراکم ملانین اپیدرمال آنها بالاتر است. اما پیشرفت‌های اخیر در زمینه لیزر پوست تیره و سبزه باعث شده که جایی برای نگرانی باقی نماند.

هزینه


هزینه لیزر موهای زائد به تجهیزات و وسایلی که در کلینیک مورد استفاده قرار می‌گیرد بستگی دارد. در برخی موارد قسمتی از پوست که تحت درمان قرار می‌گیرد بر هزینه لیزر موهای زائد تاثیر می‌گذارد.