راه سریع و مقرون به صرفه آب کردن (لاغر کردن) ران, شکم و بازو: لیزر لیپولیز

تجمع چربی معمولا در حفره‌های واقع در زیر لایه نسبتا نازک پوست صورت می‌گیرد. این حفره‌ها توسط ستون‌های الیاف کلاژنی از هم جدا می‌شوند. در افراد چاق و یا افرادی که اضافه وزن خیلی زیادی دارند چربی در درون حفره‎ها فشرده شده و موجب برآمدگی و یا ناهمواری در پوست می‌شوند که در اصطلاح پزشکی سلولیت نام دارد. سلولیت در بین زنان شایع می‌باشد اما این بدین معنا نیست که این عارضه ممکن است در مردان مشاهده نشود ولی طبق آمار 95% از زنان دارای سلولیت هستند. از آن‌جایی که هورمون نقش مهمی در شکل‌گیری سلولیت و افزایش وزن ایفا می‌کند بنابراین این امر می‌تواند یکی از علت‌های شایع بودن سلولیت در بین زنان باشد. شل شدن پوست ممکن است به دلایل مختلفی نظیر: افزایش وزن، زایمان و کمبود کلاژن در پوست رخ دهد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با خدمات درمانی نظیر لیزر لیپولیز می‌توان چربی اضافه بدن را به‌راحتی حذف کرد.

روش درمانی لیزر لیپولیز اگر با مراقبت صحیح و رژیم غذای مناسب همراه باشد مسلما تاثیر چشمگیری خواهد داشت. این روش برای افرادی که نمی‌توانند از طریق ورزش و یا رژیم غذایی چربی خود را آب کنند گزینه مناسبی برای انتخاب می‌باشد. لازم به ذکر است که لیپولیز برای همه افراد قابل اجرا نیست و محدودیت‌هایی به همراه دارد. به‌عنوان مثال، زنان باردار، زنان شیرده و افرادی که می‌خواهند تصویربرداری انجام دهند نباید لیپولیز کنند. کلینیک لیزر رازی با ارائه مشاوره قبل از درمان تشخیص می‌دهند که کدام بیمار متقاضی مناسب لیپولیز می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

لیزر لیپولیز


در این روش درمانی، انرژی حاصل از لیزر موجب تولید سیگنال‌های شیمیایی در سلول چربی و تخریب تری‌گلیسریدهای ذخیره شده (نوعی چربی موجود در خون) به اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول می‌شود. چربی تخریب شده از طریق کانال‌هایی در غشای سلولی آزاد می شود. اسیدهای چرب و گلیسرول آزاد شده به سلول‌هایی منتقل می‌شوند که برای تولید انرژی در طول متابولیسم به آن‌ها نیاز دارند.

مزایای لیپولیز


مزایای لیزر لیپولیز عبارتند از:

 •  غیر تهاجمی: بدون نیاز به برش، بیهوشی و یا پروبینگ صورت می‌گیرد.
 •  راحت: کاملا سرپایی انجام می‌شود.
 •  سریع: بیش‌تر از نیم ساعت طول نمی‌کشد و نیازی به دوره بهبود و بستری شدن ندارد.
 •  آرامش‌بخش: ماساژ علاوه بر این‌که موجب کاهش استرس و تنش می‌شود گردش خون را بهبود می‌بخشد.
 •  بهبود پوست: با تولید کلاژن و سفت شدن پوست موجب بهبود خاصت ارتجاعی پوست می شود.
 •  موثر: اغلب بعد از 6 تا 8 جلسه بیمار شاهد نتایج حاصل از درمان لاغری با لیزر می‌باشد.

کدام قسمت‌های بدن با لیپولیز قابل درمان می‌باشند؟


 • شکم: اگر قصد دارید که شکم خود را به حالت قبل از زایمان و بارداری تبدیل کنید و یا چربی‌های مقاوم پهلو و شکم خود را آب کنید می‌توانید گزینه درمانی لیپولیز را انتخاب کنید. لیزر لیپولیز شکم که روش درمانی کم‌تهاجمی و تقریبا بدون درد و نارحتی است علاوه بر ذوب کردن چربی می‌تواند نواحی فوقانی و تحتانی شکم را سفت و خوش حالت کند.
 • کمر: بسیاری از زنان وقتی با ورزش و رژیم غذایی نمی‌توانند چربی بالای کمر را آب کنند به لیپولیز روی می‌آورند. تجمع چربی در نواحی بالای کمر علاوه بر این‌که زیبایی لباس را تحت تاثیر قرار می‌دهد باعث می‌شود سوتین راحت نباشد. آب کردن چربی این نواحی با رژیم غذایی کار راحتی نیست. شایان ذکر است که با لیزر لیپولیز می‌توان خیلی راحت با چربی نواحی بالای کمر خداحافظی کرد.
 • باسن: اکثر اوقات، چربی باسن به ژن خانوادگی یا به‌عبارتی وراثت مربوط می‌باشد. با لیزر لیوپلیز باسن برای لاغری باسن می‌توان باسن را لاغر، خوش فرم و خوش حالت کرد به‌ طوری که هیچ تردمیلی قادر به انجام آن نباشد. آماده باشید بعد از لیزر لیپولیز به جای کار با تردمیل در خانه، به راحتی برای پیاده روی به بیرون از خانه بروید.
 • چانه و گردن: افتادگی زیر چانه معمولا با افزایش سن رخ می‌دهد اما این بدین معنا نیست که به دنبال درمان و پیگیری نباشیم. با لیزر لیپولیز می‌توان بافت چربی اضافه اطراف گردن و چانه را به‌طور موثر از بین برد. این روش معمولا از طریق بی‌حسی موضعی و ظرف کمتر از 1 ساعت انجام می‌شود.
 • بزرگی سینه مردان: ژنیکوماستی یا به عبارتی بزرگ شدن سینه مردان عارضه‌ای است که با لیپولیزر قابل درمان است. لیپولیز با تخریب بافت چربی و کوچک کردن سینه مردان موجب می‌شود آقایان اعتماد به نفس خود را بازیافته و بتوانند لباس‌های تنگ و مورد دلخواه خود را بپوشند. لیزر لیپولیز با از بین بردن چربی اضافی قفسه سینه موجب لاغری و خوش حالت شدن نیم‌تنه بالای مردان می‌شود.
 • ران: مهم نیست که چه ورزشی‌هایی را تا حالا انجام دادید تا چربی ران‌ها را کم کنید. مساله این است که برخی از چربی‌ها به راحتی آب نمی‌شوند و در برابر ورزش مقاوم هستند. لیپولیز ران روشی است که با آب کردن و از بین بردن چربی‌های مقاوم و کهنه در ران‌ها کمک کند تا فرد بتواند شلوار جین و لباس‌های مورد دلخواه خود را تن کند.
 • بالای بازو: آب کردن چربی عضله سه سر کار بسیار دشواری است. خانم‌ها خصوصا آن‌هایی که از چربی زیاد بالای بازو رنج می‌برند و اغلب سعی می‌کنند با پوشیدن لباس‌های آستین بلند عیب بازوی خود را پنهان کنند کاندید مناسبی برای لاغری بازو با لیزر لیپولیز بازو هستند. امروزه با لیپولیز می‌توان مشکل چربی اضافی بازوها را درمان کرد و شاهد نتایج شگفت‌انگیز آن بود. درحقیقت با لیپولیز می‌توان با چاقی و چربی اضافی خداحافظی کرد.

روش


لیزر لیپو با کمک سیستم لیزری پیشرفته بدنی به نام لیپواسلیم انجام می‌شود. در طی این فرایند، طول موج‌های حاصل از انرژی لیزر به آرامی چربی‌های اضافی بدن را به مایع تبدیل می‌کند. در نهایت با ایجاد چند برش کوچک در بدن، چربی مایع با کمک ابزار مکنده پزشکی برای همیشه از بدن دفع می‌شود. لیزر لیپو با گرم کردن بافت‌ها موجب تحریک بافت و هموار شدن سطح پوست می‌گردد. در برخی موارد، از بین بردن چربی بدن با لیپولیز در عرض کمتر از 1 ساعت انجام می‌شود. از آن‌جایی که لیپولیز کم تهاجمی بوده و خطری برای بدن ندارد معمولا تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود به گونه ای که بیمار می‌تواند شاهد تمام مراحل باشد. بعد از اتمام بیمار می‌تواند خیلی سریع به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد.

طول دوره بهبود


به طور معمول، دوره بهبود لیپولیز کوتاه‌تر از دوره بهبود لیپوساکشن قدیمی است. بسیاری از بیماران بلافاصله بعد از لیپولیز می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه داده و یا روز بعد از لیزر به کار خود بازگردند. وجود کبودی خفیف در ناحیه برش‌ها کاملا طبیعی بوده و معمولا بعد از چند هفته به‌طور کامل برطرف می‌گردد. شاید بیمار مجبور باشد برای یک دوره کوتاه، لباس‌های فشرده و مخصوص به تن کند.

سرعت انجام لیپولیز


لیپولیز بسته به ناحیه درمان ممکن است ظرف کمتر از 1 ساعت انجام شود. نواحی بزرگ‌تر طبیعتا به زمان بیشتری نیاز خواهند داشت.

احساس بیمار در طول فرآیند


بسیاری از بیماران از این‌که ناراحتی خاصی در طول درمان احساس نمی‌کنند بسیار متعجب می‌شوند. احساس گرما در ناحیه تحت درمان تجربه‌ا‌ی است که بیشتر بیماران با آن مواجه می‌شوند.

تفاوت لیپولیز با لیپوساکشن


درمان‌های جراحی لیپولیز کم‌تهاجمی بوده و موجب بهبود سلامت بافت‌های همبند می‌گردد. لیپوساکشن نوعی جراحی تهاجمی است که موجب از بین رفتن بافت‌های چربی عمیق در بدن می‌گردد. به منظور کاهش صدمات ناشی از زخم و تورم در فرایند لیپوساکشن و بهبود سلامت بافت‌ها، بهتر است لیپوساکشن درکنار درمان‌های دیگر انجام شود.

آیا بعد از لیپولیز، انجام ورزش و داشتن رژیم غذایی مناسب الزامی است؟


ورزش و داشتن رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامتی الزامی است. از آن‌جایی که لیپولیز موجب متلاشی شدن چربی‌های ذخیره شده، تغییر شکل بدن و صاف کردن سلولیت می‌گردد اگر با ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل (مصرف کالری کمتر) همراه باشد مسلما فرایند لاغری را تکمیل خواهد کرد. درخصوص چاقی مفرط و اضافه وزن زیاد، توصیه می‌شود به دنبال برنامه‌های کاهش وزن تخصصی و حرفه‌ای باشید. ترکیب لیپولیز با ورزش و رژیم غذایی نه تنها به کاهش وزن و دستیابی به تندرستی کمک می‌کند بلکه با آب کردن چربی اضافی و مقاوم موجب پیکرتراشی می‌گردد.

آیا بعد از لیپوساکشن می‌توان لیپولیز کرد؟


از آن‌جایی که لیپوساکشن قدیمی موجب بی‌نظمی در پوست می‌شود، افرادی که لیپوساکشن کردند متقاضی‌های مناسبی برای لیپولیز هستند. لیپولیز با آب کردن چربی‌های ناخواسته ناهمواری‌های پوست را صاف و موجب سفت‌تر شدن پوست می‌گردد.

آیا نتایج دائمی است؟


اگر عواملی که موجب تجمع چربی و بازگشت بدن به شریط اولیه می‌شوند برطرف نگردند بدن خیلی سریع به حالت اولیه بازمی‌گردد. ورزش منظم، رژیم غذایی سالم و متعادل و تکرار 1 تا 2 بار لیپولیز در طول ماه کمک شایانی به دستیابی اهداف موردنظر خواهد کرد.

هزینه


هزینه درمان لیپولیز به موقعیت درمان و شرایط خاص بستگی دارد. در برخی موارد تخصص و تجارب پزشک موجب بالا رفتن هزینه درمان خواهد شد.