هزینه لیزر موهای زائد: عوامل تاثیر گذار بر قیمت هر جلسه لیزر بدن

اگر بگوییم چند ماه کمی اغراق است اما احتمالا روزهایی از دوران زندگیتان را صرف خلاص شدن از دست موهای زائد بدن کرده‌اید. خواه از ماشین ریش تراش، موم انداختن و یا موچین برای درآوردن موهای زاید استفاده می‌کنید، احتمالا هربار آرزو داشتید روشی بهتر برای از بین بردن موهای به سرعت درحال رشد خود میدانستید. خوشبختانه، درمان از طریق لیزر موهای زائد راه حل ایده‌الی برای رفع این مشکل است. لیزر موهای زائد یک درمان پزشکی تلقی می‌گردد و برای گرفتن نتیجه به 8 تا 9 جلسه درمانی نیاز است و پروسه درمانی طبق درخواست، نوع پوست، رنگ مو، ضخامت موی مراجعه کننده و برخی فاکتورهای دیگر برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. با مطالعه مطلب زیر می‌توانید اطلاعاتی درخصوص قیمت لیزر موهای زائد به دست آورید.

حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که لیزردرمانی موهای زائد تحت نظر یک پزشک متخصص و دارای مدرک و در کلینیک انجام گیرد. شاید گه‌گاهی لیزر درمانی در یک سالن یا سونا با هزینه کمتر به شما پیشنهاد شده باشد، اما هیچ وقت به خاطر قیمت پایین‌تر سلامتی خود را به خطر نیندازید و بهتر است این درمان را تحت نظر یک متخصص دارای مجوز انجام دهید. کلینیک لیزر رازی موفقیت خود را در گرو ارائه خدمات باکیفیت، سال‌ها تجربه کاری و هزینه مقرون به صرفه درمان می‌داند. متخصصین ما پیش از مطرح کردن هزینه لیزر موهای بدن در مرحله اول شخصا به نیازهای بیماران رسیدگی می‌کنند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه لیزر موهای زائد یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

مزیت‌های درمان لیزر موهای زائد


 •  مهمترین مزیت لیزر درمانی موهای زائد خلاص شدن از رشد ناخواسته موهای زائد است. در مقایسه با سایر ابزارهای معمولی موبرداری، موهایی که در کلینیک و از طریق لیزر درمان می‌شوند خیلی دیرتر در می‌آیند. در این نوع درمان فولیکول‌های مو یا سوزانده یا به کل غیرفعال می‌شوند و در برخی موارد موهای زائد را برای همیشه از پوست خارج می‌کند. هرچند موم انداختن همچنان موردپسندترین روش خارج کردن موهای زائد به حساب می‌آید، اما باید بگوییم لیزردرمانی روشی ماندگار است و از بین بردن همیشگی موهای زائد این درمان را در بین کاربران بسیار محبوب ساخته است.
 •  لیزردرمانی موهای زائد از تمامی روش‌ها موثرتر است. اکثر افرادی که این روش درمانی را انتخاب کرده‌اند به نتایج دلخواه‌شان رسیده‌اند و حتی در برخی موارد موهای زائد به کل نابود شده‌اند.
 •  با این روش می‌توان موهای زائد در هر نقطه از بدن را درمان کرد.
 •  لیزر درمانی نسبت به روش‌های موم انداختن، استفاده از موچین، بند انداختن و الکترولیز مو درد خیلی کمتری دارد. بیمار فقط احساس خارش پوست می‌کند و این مشکل هم با استفاده از کرم بی‌حس‌کننده رفع خواهد شد. لیزر درمانی مثل این می‌ماند که یک نوار پلاستیکی هر چند ثانیه با ضربه به پوست برخورد کند.
 •  لیزردرمانی نسبت به سایر درمان‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود. مدت زمان درمان به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. با هر پالس لیزر ناحیه‌ای به اندازه 9x9 mm درمان خواهد شد.
 •  درصورت رویش مجدد موهای زائد این بار موها نسبت به پیش از درمان نازک و شکننده‌تر هستند.
 •  لیزر موهای زائد به‌ندرت با عوارض همراه است و حتی اگر مشکلی هم بعد از درمان پیش آید هرگز دائمی یا مزمن نیستند. درصورت بروز هرگونه درد، ورم یا قرمزی پوست، خودبه‌خود و به سرعت برطرف خواهند شد. متخصصان و کلینیک‌های مجرب تا حد زیادی سعی می‌کنند احتمال بروز عوارض را به حداقل برسانند.
 •  از مزیت‌های لیزر موهای زائد با دایود می‌توان به سرعت، دقت، ایمنی و عدم حساسیت آن اشاره کرد. در مقایسه با سایر تکنیک‌های برداشتن موهای زائد، لیزر دایود یک روش بی دردسر به شمار می‌آید. بنابراین شانس ابتلا به عفونت باکتری هم بسیار کمتر است.
 •  لیزر موهای زائد قادر است پوست را هموار ساخته و به آن زیبایی ببخشد. این روش همچنین در درمان قسمت‌های حساس بدن مانند اطراف چشم و دهان هم کاربرد دارد.

نکاتی که در هنگام انتخاب متخصص باید به آن توجه داشته باشید


هروقت تصمیم به درمان موهای زائد با لیزر گرفتید بایستی به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • مدرک پزشکی و سابقه کاری متخصص لیزردرمانی
 • مدت زمانی که کلینیک مورد نظر در این زمینه فعالیت داشته است.
 • کیفیت تجهیزات لیزر درمانی
 • توانایی درمان بی‌خطر هر نوع رنگ پوست
 • موقعیت مناسب کلینیک از نظر جغرافیایی
 • ارائه قیمت دقیق درمان

هزینه لیزر موهای زائد


قیمت لیزردرمانی موهای زائد به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد ازجمله:

ناحیه تحت درمان

مهمترین فاکتور در محاسبه هزینه نهایی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد. معمولا قسمت‌های بزرگتر بدن پرهزینه‌تر از نواحی کوچک‌تر هستند. علت اصلی این اختلاف قیمت لیزر موهای زائد هم به دقت بیشتر و زمانبر بودن درمان قسمت عریض‌تر بدن مربوط می‌شود. درمان قسمت‌های بزرگتر بدن نسبت به بخش‌های کوچکتر وقت‌گیرتر است.

تعداد جلسات

هزینه کل پروسه درمانی را بر تعداد جلسات تقسیم می‌کنند و قیمت هر جلسه جداگانه محاسبه می‌گردد. لذا توجه داشتن به تعداد جلساتی که جهت تکمیل درمان نیاز است، حائز اهمیت است. در اکثر بیماران تکمیل لیزردرمانی دست کم به 6 جلسه درمانی اضافی نیازمند است و این خود قیمت کلی پروسه درمانی را افزایش خواهد داد.

نوع مو

تراکم، ضخامت و طول اندازه مو نقش مهمی را در محاسبه قیمت نهایی لیزردرمانی دارد.

کیفیت و استاندارد کلینیک

هزینه مجموع پروسه درمانی به استاندارد و کیفیت کلینیکی که برای لیزر درمانی انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. چندین نوع کلینیک و درمانگاه قابل دسترس هستند و خدمات لیزردرمانی را به بیماران ارائه می‌کنند و قیمت درمان هم در هر کدام متفاوت است. قیمت لیزر بدن براساس سطح مطلوبیت و خدمات رسانی کلینیک مشخص می‌شود. پیش از اقدام به لیرز درمانی موهای زائد حتما از تعداد جلسات آگاهی داشته باشید. همچنین برخی کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها برای جذب مشتری و رقابت کاتالوگ کاملی درخصوص هزینه لیزر موهای بدن به بیماران ارائه می‌کنند. هر زمان‌که تصمیم به لیرز موهای زائد گرفتید همواره نزد پزشک ماهری بروید که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. توجه داشتن به این نکته احتمال بروز عوارض و سوزش و آسیب به پوست حین درمان را به حداقل می‌رساند و کسب بهترین نتایج را برایتان تضمین می‌کند. هرگز کیفیت درمان را فدای قیمت لیزر موهای زائد کمتر نکنید، زیرا احتمال آسیب‌زدن به بدن بخصوص از نوع مزمن آن وجود دارد.

تامین هزینه لیزردرمانی


متاسفانه، از آنجا‌که لیزر موهای زائد یک درمان اختیاری محسوب می‌گردد، در اکثر موارد شرکت‌های بیمه هزینه این نوع درمان را مشمول بیمه تامین اجتماعی قرار نمی‌دهند. به همین‌خاطر، خیلی از بیماران تمایل به انجام لیزر درمانی پیدا نمی‌کنند و معتقدند هزینه نقدی لیزردرمانی از بودجه مالی آنها خیلی بیشتر است. هرچند برخی گزینه‌های دیگر جهت جبران قیمت کل پروسه درمانی وجود دارد. مهم نیست تمایل به درمان کدام ناحیه از بدن خود را دارید، برخی گزینه‌های مالی جهت مقرون به صرفه‌تر کردن قیمت لیزردرمانی قابل دسترس هستند. اگر بیماران بتوانند از تخفیف و بیمه درمانی در اکثر کلینیک‌ها بهره لازم را ببرند، قیمت لیزر موهای زائد بسیار معقول‌تر خواهد شد.