درمان،رفع و برداشتن غبغب زیر چانه با لیزر

غبغب یا چربی زیر چانه مشکلی متداول است که در اثر جمع شدن لایه چربی زیر چانه ایجاد می‌شود. غغب غالباً علامت افزایش وزن محسوب می‌شود، اما واقعیت این است که برای داشتن غبغب حتماً لازم نیست که چاق باشید. عوامل ژنتیکی یا شل شدن پوست در اثر افزایش سن نیز باعث ایجاد غبغب می‌شود. اگر می‌خواهید با از بین بردن غبغب صورتی جوان‌تر داشته باشید، ما لیزر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

غبغب تاثیر مخربی بر اعتماد به نفس دارد و تقریباً غیرممکن است که بتوان غبغب را بدون درمان از بین برد. علت ایجاد غبغب در اکثر موارد ژنتیک است.اکثر درمان‌هایی که در کلینیک  برای از بین بردن غبغب ارائه می‌شود، بهترین نتیجه را برای رفع چربی‌های اضافی کم تا متوسط به دست می‌دهد.لیزر درمانی نسبتاً جدید و غیرجراحی برای از بین بردن سلول‌های چربی زیر چانه است. متخصصین ما در کلینیک لیزر رازی سال‌ها است که از لیزردرمانی برای رفع غبغب استفاده می‌کنند. نتایج لیزردرمانی ماندگاری بالایی دارد و با جوان و خوش فرم کردن صورت، اعتماد به نفس بیمار را نیز ارتقاء می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با روش‌های درمانی این کلینیک ویا رزرو نوبت  می‌توانید با شماره‌های۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹   تماس حاصل نمایید.

علل


ایجاد غبغب نتیجه ترکیب عامل‌های مختلف در بدن است. آگاهی از این عامل‌ها کمک می‌کند تا از روش‌های جلوگیری از غبغب نیز اطلاع پیدا کنیم. غبغب به علت‌های زیر ایجاد می‌شود:

 • سن: همان طور که بدن پیرتر می‌شود، خاصیت کشسانی پوست نیز کمتر و پوست شل‌تر می‌شود، در نتیجه‌ی وجود پوست افتاده یا اضافی غبغب ایجاد می‌شود.
 • تغذیه و وزن: اگرچه افزایش وزن همواره علت غبغب نیست، اما بدون شک در ایجاد آن نقش دارد. رژیم غذایی با کالری بالا و حاوی غذاهای فراوری شده و چربی‌های ناسالم باعث چاقی و البته ایجاد غبغب می‌شود.
 • ژنتیک: ژن‌ها نقش مهمی را در ایجاد غبغب ایفاء می‌کنند. هر فردی که در خانواده‌اش سابقه غبغب یا کاهش خاصیت ارتجاعی پوست وجود داشته باشد، مستعد ابتلا به این مشکلات است.
 • وضعیت اندامی: وضعیت اندامی نامناسب، عضلات گردن و چانه را ضعیف می‌کند. در نتیجه‌ی ضعیف شدن عضلات، پوست اطراف آنها نیز شل می‌شود و غبغب به مرور زمان شکل می‌گیرد.

روش‌های‌رفع‌غبغباز بین بردن غبغب با لیزر

لیزردرمانی با فیبر لیزر ظریفی انجام می‌شود؛ ابتدا متخصص موضع را بی‌حس می‌کند، سپس فیبر لیزر را زیر پوست چانه قرار می‌دهد. بیمار معمولاً باید 5 ـ 4 روز پس از عمل، پوشش فشرده کننده‌ای به نام بند چانه را ببندد تا پوست در دوران بهبود محکم نگه داشته شود.

هر جلسه لیزر درمانی حدود 25 دقیقه طول می‌کشد. لیزر دمای سلول‌های زیر پوست را افزایش می‌دهد تا سلول‌های چربی از بین برود، البته سطح پوست خنک نگه داشته می‌شود تا مشکل سوختگی پیش نیاید. سلول‌های چربی تخریب شده به طور طبیعی ظرف 6 هفته آتی از بدن دفع می‌شود و در این زمان می‌توانید نتیجه درمان را مشاهده کنید. بهترین ویژگی لیزرتراپی غیرتهاجمی بودن آن است، یعنی این که در این عمل از چاقو یا سوزن استفاده نمی‌شود.

رفع غبغب با لیزر نیز مانند هر درمان دیگری، با احتمال بروز عوارض همراه است، البته خطرات و عوارض جانبی لیزردرمانی بسیار جزئی است و شامل مواردی چون احساس سوزش و گزگز حین درمان و کبود شدن در دوران التیام می‌شود.

مزایای درمان غبغب با لیزر عبارت است از:

 • رفع غبغب و از بین بردن حالت چاقی زیر چانه
 • خوش فرم کردن خط فک و مشخص شدن چانه یا متناسب ساختن اجزاء صورت
 • بیمارانی که تون پوستی مناسبی دارند، معمولاً بهترین نتیجه را مشاهده خواهند کرد.
 • درمان غبغب را می‌توان همزمان با عمل چانه‌گذاری یا عمل بینی انجام داد تا صورت خوش فرم‌تر شود.
 • نتایج لیزردرمانی دائمی است، البته به شرط آن که بیمار وزن خود را ثابت نگه دارد.

لیپولیز

لیزر لیپولیز یا لیپولیزر روشی با حداقل تهاجم است که در آن از لیزر برای از بین بردن چربی اضافی و افتاده و منقبض کردن و کشیدن پوست استفاده می‌شود. لیپولیزر عملی سرپایی است که صورت و گردن، چانه و گونه‌ها را ظرف فقط یک جلسه جوان‌تر و محکم‌تر می‌کند. متخصص سوراخ بسیار کوچکی را روی پوست ایجاد می‌کند، سپس لیزر را داخل این حفره قرار می‌دهد و چربی را به آرامی ذوب می‌کند. در مرحله بعد چربی ذوب شده با کانولای بسیار کوچکی بیرون کشیده می‌شود. بیمار حین درمان هوشیار است و دوران بهبود پس از عمل نیز کوتاه است. لیپولیز با لیزر واکنش طبیعی مربوط به آزاد شدن سلول‌های چربی را برمی‌انگیزد. لیپولیزر کمترین صدمه یا آسیبی به بقیه سلول‌ها و پوست نمی‌زند؛ فقط غبغب را به سرعت از بین می‌برد تا بیمار دوباره احساس جوانی و زیبایی کند.

بیمار باید در زمان تعیین شده مجدداً به کلینیک مراجعه کند تا متخصص از رضایت‌بخش بودن نتیجه مطمئن شود. بیمار بلافاصله پس از درمان باید مدت 30 ـ 10 دقیقه تمرین‌های خاصی را انجام دهد و آب فراوان بنوشد تا بدن بتواند سلول‌های چربی را دفع کند. تری گلیسیرید موجود در سلول‌های چربی متلاشی شده طی لیپولیزر به اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول تجزیه می‌شود که باید از بدن دفع ‌شود. اگر این اسیدهای چرب آزاد ظرف چند ساعت از بدن خارج نشود، توسط سلول‌های چربی دیگری بازجذب می‌شود و چون سیستم لنفاوی نمی‌تواند آنها را دفع کند، درمان بی‌نتیجه‌ می‌شود. به همین دلیل است که ورزش کردن بلافاصله پس از اتمام درمان ضروری است. ورزش کردن در دفع چربی به سیستم لنفاوی کمک می‌کند و از بازجذب چربی جلوگیری می‌نماید.

 پیشگیری‌از ایجاد‌غبغب


بالا کشیدن چانه

بالا کشیدن چانه روشی فوق‌العاده برای پیشگیری از ایجاد غبغب است. با انجام دادن این تمرین، اکثر عضلات صورت، از جمله عضلات فک، گلو و گردن، تحت کشش قرار می‌گیرد. دقت کنید که حین انجام حرکت به جز لب‌ها نباید از هیچ یک از عضلات صورت استفاده کنید. این تمرین را می‌توانید در حالت نشسته یا ایستاده انجام دهید. انقباض چانه را 10 ثانیه حفظ کنید و حرکت را 10 بار تکرار کنید.

 کشش‌لب‌ها

کشش لب یکی از موثرترین تمرین‌های یوگای صورت است که اگر به طور منظم آن را انجام دهید، به لیفت و بالا کشیدن عضلات صورت و جوانسازی صورت کمک خواهد کرد. این حرکت استخوان‌های گونه‌ها را بالاتر و غبغب را از بین می‌برد تا سال‌ها جوان‌تر به نظر برسید. برای انجام این حرکت به شیوه زیر عمل کنید:

 • بایستید یا بنشینید و سر را در موقعیت خنثی نگه دارید.
 • سپس با رو به بالا کشیدن فک پایین، لب پایین را تا جایی که می‌توانید بکشید.
 • در این حالت باید کشش و تنش را در عضلات چانه و خط فک حس کنید.
 • 15 ـ 10 ثانیه در این حالت بمانید، سپس عضلات را شل کنید.
 • این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

 صورت‌ماهی


حرکت صورت ماهی یا صورت ماهی خندان یکی از بهترین و ساده‌ترین تمرین‌ها برای گونه‌ها است که در هر زمان، هنگام تماشای تلویزیون یا گوش دادن به آهنگ مورد علاقه‌تان، می‌توانید آن را انجام دهید. این تمرین عضلات گونه‌ها را تقویت و پخش می‌کند و چربی صورت را به سرعت از بین می‌برد. کافی است گونه‌ها و لب‌های خود را تو بکشید، سپس سعی کنید لبخند بزنید. 5 ثانیه در این حالت بمانید تا به کار گرفته شدن عضلات گونه و فک را حس کنید. این حرکت را 10 بار تکرار کنید.